Alergia - dwa sprzeczne wyniki?

Na testach skórnych wyszło, że mam alergię na mleko, białko jaja, gluten, a na testach IgE sp. białko jaja, IgE sp. mleko krowie i IgE sp gluten, że nie mam żadnej alergii = mieszczę się w przedziale "Klasa alergii 0". Jak mam to rozumieć?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Testy skórne są bardziej wiarygodne w odniesieniu do alergenów wziewnych pyłki traw, roztocza kurzu domowego). W przypadku alergenów pokarmowych wynik nie zawsze rozstrzyga o obecności alergii. Wszystko zależy od występujących objawów klinicznych.

O dalszym leczeniu i postępowaniu zdecyduje prowadzący lekarz alergolog.

Pozdrawiam