Wynik badania na alergię na kurz domowy oraz białko jaja

Dzień dobry! Prosiłbym o interpretację wyniku IgE mojego dwuletniego synka. 0.52 F1 białko jaj oraz 0.13 H1 kurz domowy. Czy te wyniki świadczą o tym, że dziecko ma alergię? Jak temu zapobiegać? Dziękuję.

Witam! W odniesieniu do standardowych wartości referencyjnych, można stwierdzić, że dla kurzu domowego atopia jest wątpliwa, natomiast w przypadku białka jaja kurzego atopia, czyli alergia jest możliwa. Niestety poziom przeciwciał nie potwierdza w sposób definitywny atopii, ale wskazuje na to, że jest możliwa. W związku z tym warto zastosować dietę z eliminacją jajek. Potwierdzenie nadwrażliwości na białko jaja kurzego wiąże się też z przeciwwskazaniem do stosowania szczepionek przeciw grypie. Proponuję skonsultować wynik z alergologiem, który zbada dziecko i oceni prawdopodobieństwo występowania alergii na białko jaja kurzego. Zachęcam do przeczytania artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-bez-jajek. Pozdrawiam serdecznie!