Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wynik badania alergii może być wiarygodny?

Witam, od ok 3 miesięcy córka jest na diecie eliminacyjnej(test z krwi na alergię pokarmową IGg wyszedł pozytywnie na gluten.mleko i jajka kurze).Na wizycie u alergologa,pani doktor zlekcewazyla te wyniki i skierowała na badanie alergii IGE,które wyszły negatywnie na wszytskie wymienione przeze nie produkty.Pytanie:czy po 3 miesiącach unikania tych produktów była szansa,ze one wyjdą w tym tescie??Czy wynik tego badania może być wiarygodny? pozdrawiam
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

U dzieci do 3 roku życia wyniki testów alergicznych są wątpliwe. W tym przypadku bardziej należy brać pod uwagę objawy córki bądź ich zanik na diecie eliminacyjnej. Można także wykonać po pewnym czasie próbę prowokacji.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy