Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy refluks może być wynikiem alergii pokarmowej?

Dzień dobry, Od kilku lat zmagam się z refluksem. Ostatnio wyczytałem, że refluks może być efektem alergii pokarmowej i żeby to sprawdzić można wykonać testy z krwi. Ze względu na dość wysoki koszt tych badań proszę o informację czy refluks może być wynikiem alergii pokarmowej? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Przyczyna refluksu jest wieloczynnikowa - nie mogę się konkretnie wypowiedzieć odnośnie łączenia symptomów refluksu z alergią (nie jestem lekarzem).

Mam jednak wrażenie, że ma pan na myśli testy w kierunku nietolerancji pokarmowych (IgG, typu ImuPro), a NIE alergii (IgE, zalecane przez lekarza alergologa).

Jako dietetyk nie polecam Panu testów w kierunku nietolerancji (IgG) - faktycznie są drogie i nie są złotym standardem postępowania leczniczego (czyli żaden lekarz ich Panu nie przepisze).

Co innego wizyta u alergologa -> jeśli posiada pan jakiekolwiek objawy sugerujące alergię, kontrola u lekarza jest wskazana.

Pomocniczo w leczeniu choroby refluksowej zaleca się też odpowiednią dietę - zapraszam do konsultacji w tym temacie.

0

Te choroby jak wiele innych - współistnieją czyli mogą występować razem. Powinien być pan leczony przez alergologa i gastrologa

Specjalista alergologii i pediatrii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy