Alergia na pyłki u 2-letniego dziecka

Mój dwuletni syn od tygodnia męczy się z alergią na pyłki (katar, zaczerwienione swędzące oczy). W aptece polecili duozinal - pomaga tylko chwilowo. Jak mogę pomóc synowi? Przez te dolegliwości gorzej sypia. Alergolodzy przyjmują dzieci w wieku od 5 lat.

Aleksander Ropielewski

Jako off-label można stosować większość preparatów dostępnych na rynku. Dokładny lek mógłbym dobrać po przeprowadzeniu badania. W leczeniu stosuje się krople do nosa i oczu zawierające sterydy, które wytłumiają reakcję zapalną. Warto rozważyć odczulanie (niestety w starszym wieku).