Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia na pyłki traw, drzewa liściaste oraz kurz

Witam, jestem mężczyzną mam 48 lat .Alergikiem jestem od ok.30 lat. obecnie i wcześniej odczulałem się na pyłki traw, drzewa liściaste oraz kurz /różnego rodzaju/.Co trzeba by było robić, żeby jak najlepiej znieść okres od kwietnia do września/złe samopoczucie, tj.łzawienie z oczu napadowy kaszel,duszności.Na stałe nie przyjmuję żadnych lekarstw, leczę się ,odczulam w miarę systematycznie.Staram się odchudzić gdyż ważę 95kg. przy wzroście 164cm. myślę,że ma to też znaczenie. góry .MIREK.!!!!
MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Zwiększona masa ciała z pewnością ma wpływ na ogólne samopoczucie. Przed okresem pylenia warto udać się na wizytę do specjalisty alergologa, który zaleci odpowiednią terapię mającą na celu ograniczenie dokuczliwych dolegliwości.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy