Czy te drzewa wpływają u mnie na oddychanie?

Witam mieszkam w bliskim kontakcie z drzewami , orzech włoski oraz dąb. Są to duże drzewa w odległości kilku metrów od moich okien i balkonu. Poza ciemnością i wilgocią na balkonie są nasionka z tych drzew. Od kilku lat mam problemy z oddychaniem. Tj. duszności, kaszel i katar do tego stopnia że w nosie robią mi się bolące strupy i smarkając pojawia się krew. Czy tak bliskie sąsiedztwo tych drzew może powodować u mnie te objawy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej tak bliskie sąsiedztwo drzew może być przyczyną wymienionych przez Panią objawów. Alergia na pyłki drzew bardzo często daje takie objawy, jak łzawienie oczu, wodnisty katar, duszności, napadowy kaszel, obrzęk śluzówki nosa czy też ataki kichania.

Najczęściej uczulają pyłki takich gatunków drzew, jak: brzoza, olcha, leszczyna, lipa, wierzba, buk czy wspomniany przez Panią dąb. Zachęcamy Panią do wizyty u alergologa oraz wykonania testów alergicznych, które pozwolą Pani potwierdzić te przypuszczenia odnośnie alergii wziewnej. Lekarz wyda Pani dalsze zalecenia.

W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem pylenia roślin, który umieszczamy poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kalendarze-pylenia-roslin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.