Czy dziecko z alergią na pyłkowicę może być uczulone na sierść psa?

Czy dziecko z alergia na pyłkowice( brzoza, leszczyna, olcha) może być uczuline na sierść psa? ( cocker spaniel cavalier)

Aleksander Ropielewski

Tak jest to możliwe ponieważ alergia na pyłki roślin predysponuje do alergii na inne alergeny, jednak bez wykonania testów nie można tego stwierdzić jednoznacznie.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski