Czy mogę być uczulona na sierść psa?

Ostatnio byłam u mojej koleżanki, która ma psa. Jakoś kilka dni (chyba 3) po tym spotkaniu, bardzo bolała mnie głowa, miałam dreszcze, psikałam oraz kaszlałam. Uważam, że jestem uczulona. Nie wiadomo na co. Robiłam sobie w przeszłości testy skórne, które nic nie wykazały, ale alergolog mówił, że jednak mam na coś alergię. Czy to może być uczulenie na sierść psa? A jeśli jest jakieś inne wytłumaczenie to jakie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Dolegliwości wystąpiły raczej w zbyt dużym odstępie czasu, żeby można było uznać że sierść psa koleżanki jest sprawcą objawów. W takim wypadku raczej dolegliwości pojawiłyby się znacznie szybciej.

Co może być przyczyną takich dolegliwości, trudno mi bez możliwości badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu określić. Być może miała Pani infekcję dróg oddechowych, lub sprawcą objawów był inny alergen.

Jeżeli dolegliwości będą nawracały, to w pierwszej kolejności proszę zwrócić uwagę w jakich sytuacjach występują, a następnie rozważyć wizytę u alergologa.

Pozdrawiam