Czy to alergia czy jest inny powód?

Dzień dobry, Już 2 rok o tej samej porze (wczesna wiosna) przy zgięciu wokół łokcia na obu rekach dostaje wysypki. Pojawia się i znika. Są to małe czerwone krwisto, które swędzą. W tamtym roku dostałam maść z antybiotykiem i faktycznie przeszło. Czy to alergia czy to jest inny powód?
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisana przez Panią sytuacja sugeruje wystąpienie alergii, zwłaszcza w kontekście zmian występujących o tej samej porze. Przemawia również za tym występowanie świądu skóry.

Wczesna wiosna to zawsze trudny okres dla alergików. W tym czasie pylą drzewa wczesnokwitnące, a więc: wierzba, topola, olcha, cis czy leszczyna. Alergia zazwyczaj objawia się nieżytem nosa, kichaniem, pieczeniem oczu czy łzawieniem, ale zdarza się, że z jej powodu występuje również wysypka.

Proszę udać się do alergologa w celu wykonania testów alergicznych, zwłaszcza wykrywających alergię na pyłki. Tylko wtedy możliwe będzie znalezienie przyczyny wysypki oraz wdrożenie odpowiedniego i skutecznego leczenia.

Podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzaca-wysypka-na-zgieciach-lokciowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-w-zgieciach-lokciowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy