Czy przy alergii na pyłki mogą występować powiększone węzły chłonne podżuchwowe?

Witam,czy przy alergii na pyłki mogą występować powiększone węzły chłonne podżuchwowe? do nie dawna nie bolące a od kilku dni są powiększone i bolące nie tylko przy dotyku,czy może to że bolą teraz może być spowodowane że mocniej pylą drzewa?powiększone nie bolące węzły utrzymują się od jakiegoś roku w zeszłym roku usg wkazało ze są to węzły odczynowe tylko że nie mam problemu z gardłem,zatokami czy migdałami,zęby wg.stomatologa też ok. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponują do ciągle plaża rodzinnego który pokieruje w odpowiednie miejsce