Alloprzeciwciała a planowanie ciąży

Witam. Cztery lata temu byłam oddać krew i podczas badania wykryto u mnie alloprzeciwciała o swoistoisci anty-M. Wynik dokładnie był taki: gr A RhD-, ccee,K-, NN. Powiedziano mi, że to nic strasznego ale ja mam pytanie odnośnie ewentualnej przyszłej ciąży. Czy takie alloprzeciwciała nie bądą groźne dla dziecka? Co to w ogole znaczy te anty-m? Czy moj partner powinien takze zbadać się na ich obecność, gdy będziemy planować dzieci? Dziekuje!:)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, są to rzadkie przeciwciała, które nie mają znaczenia dla Pani przyszłej ciąży. Nie wydaje się konieczne badanie partnera w tej sytuacji. W razie wątpliwości zalecam konsultacje ginekologiczną. Pozdrawiam