Badania krwi w 4. miesiącu ciąży

Witam, Jestem w ciazy , poczatek czwartego miesiaca. Moja grupak krwi to B RhD dodatni, wykryto rowniez Anti- M ( homozygous cells only). Co to oznacza? Czy ma zagrozenie dla plodu? Skad te przeciwciala? To pierwsza ciaza, oraz nie mialam nigdy transfuzji krwi. Czy ma to zwiazek z toksoplazmoza, ktora nie mialam jeszcze badanej. Wspomne, iz grupa krwi partnera to A RhD dodatni. Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.

Witam!
Przeciwciała anty-M należą do przeciwciał naturalnych, czyli do ich wytworzenia nie jest wymagany kontakt z antygenem (np. przy transfuzji). Nie mają one istotnego znaczenia klinicznego, rzadko też bywają przyczyną choroby hemolitycznej płodu i noworodka. W przypadku ciąży może być wskazane określenie fenotypu krwi partnera pod kątem obecności antygenu M. Postępowaniem powinien kierować lekarz prowadzący ciążę.