AMD i błyski w oczach

Witam.Mam 50 lat ,w jednym oku mam AMD mój okulista powiedział że zastrzyk mi nie pomoże bo mam jeszcze jakąś błonę pod siatkówką.Wczoraj pojawiły się w tym oku menty i czasem jakiś błysk w zewnętrznym kąciku.Co to może być?

Witam.CNV czyli błona podsiatkowkowa może być leczona Eilea lub Lucentis zastrzyki. Warunkiem koniecznym jest wykonanie OCT i AF .choroba też musi być mało zaawansowana. Męty należy zbadać się bo może być krwawienie .serdecznie pozdrawiam

Witam.
Prawdopodobnie lekarz miał na myśli błonę przedsiatkówkową , jednak proponuję zgłosić się na wizytę do lekarza okulisty.
Pozdrawiam