Czy przy AMD jest już za późno na uratowanie wzroku?

Czy możliwe jest, że przy amd (postać wysiękowa) jest już za późno na cokolwiek, żeby spowolnić utratę wzroku. Lekarz zrobił mojej babci badanie i stwierdził, że jest już podobno za późno, bo jest jakiś obrzęk. Powinienem iść do innego lekarza na konsultacje? Albo czy są jakieś alternatywy zamiast zastrzyków do których podobno się nie kwalifikuje? Najbardziej boli to, że babca twierdzi, że nadal widzi na te oko i okropnie czułbym się mogąc coś zrobić, a nie robiąc tego.

Postal wysiękowa AMD to choroba która powinna być leczona natychmiast jak się pojawi.
Jeżeli leczenie podjęte będzie za pożno wyników leczenia niestety jie będzie.
Bardzo ciężko jest odpowiedzieć na pytanie nie znająć szczegółów ani wyników badan.
Proponuję jak najszybszą wizytę ale u okulisty który robi zastrzyki!!!!
Jeżeli ktoś nie leczy sam zastzykami będzie trudno mu podać właściwe rokowanie.