AMD i krwiak w jednym oku przy zaćmie

Jestem od dziecka duzym krotkowidzem. Mam 53 lata, aktywna zawodowo - pracuje przy komputerze, duzo czytam. Od ok. roku zauwazylam, ze gorzej widze, ale przypisywalam to faktowi, ze zwyczajnie z wiekiem wzrok staje sie slabszy. Kilka dni temu wybralam sie jdnak do okulisty, ktory zrobil badanie komputerowe, pozniej zdjecie i stwierdzil, ze mam AMD i krwiaka w lewym oku oraz zacme w obu. Mieszkam na podkarpaciu, jednak pisze do Pani. Prosze mnie przyjac. Dorota

Rozumiem że ma Pani AMD z wylewem. Trzeba zrobić OCT aby wykluczyć błonę podsiatkówkową.przy pękającej naczyniówce w plamce w wysokiej myopii może się zrobić błona CNV. Wylew leczymy zachowwczo uszczelniaczami typu Venoruton, Sol. Posorutin, plus p-zapalnie coś np Yellox lub Nevanac. typowo. w razie błony CNV leczy się inj. iv. np Enea. co 3 miesiące.