Analiza badań kręgosłupa a skrzywienie kręgosłupa

Proszę o analize badań Skrzywienie w odcinku lędzwiowym kręgosłupa ,fizjologiczna lordoza zachowana.Obrysy trzonów kregów gładkie .Krążek miedzykręgowy na poziomie L5-S1 zwężony
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Szczegółowa analiza wyniku na podstawie samego - tak lakonicznego - wyniku RTG, bez wglądu do zdjęcia i opisu objawów jakie występują, nie jest praktycznie możliwa.
Z odstępstw od fizjologii - występuje skrzywienie w odcinku lędźwiowym i zwężenie jednego krążka międzykręgowego pomiędzy kręgami L5 i S1.
Jeśli nie występują żadne objawy bólowe należy wykonać powtórne RTG dolnego odcinka kręgosłupa za około pół roku -rok, by sprawdzić czy nie dochodzi do progresji zmian.
Jeśli natomiast objawy występują należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie tego badania, celem dalszej diagnostyki i wdrożenia leczenia (rehabilitacja).