Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Analiza badań kręgosłupa a skrzywienie kręgosłupa

Proszę o analize badań Skrzywienie w odcinku lędzwiowym kręgosłupa ,fizjologiczna lordoza zachowana.Obrysy trzonów kregów gładkie .Krążek miedzykręgowy na poziomie L5-S1 zwężony
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Szczegółowa analiza wyniku na podstawie samego - tak lakonicznego - wyniku RTG, bez wglądu do zdjęcia i opisu objawów jakie występują, nie jest praktycznie możliwa.
Z odstępstw od fizjologii - występuje skrzywienie w odcinku lędźwiowym i zwężenie jednego krążka międzykręgowego pomiędzy kręgami L5 i S1.
Jeśli nie występują żadne objawy bólowe należy wykonać powtórne RTG dolnego odcinka kręgosłupa za około pół roku -rok, by sprawdzić czy nie dochodzi do progresji zmian.
Jeśli natomiast objawy występują należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie tego badania, celem dalszej diagnostyki i wdrożenia leczenia (rehabilitacja).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy