Lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego, zniesienie lordozy lędźwiowej
Proszę p interpretację badania MR. Lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędzwiowego. Zniesienie lordozy lędzwiowej. Przepuklina jądra miażdżycowego krążka L5-S1 obustronnie zwężą kanały nerwów i uciska na korzenie nerwów rdzeniowych, zwłaszcza po prawej stronie . Wymiary przepukliny :15x15X 10 mm .Czy taki wymiar oznacza dużą przepuklinę czym powinienem się martwić czy też małą?Jaką rehabilitację i leki by Pani zaleciła?

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Nie wymiar przepukliny się liczy a to, czy daje objawy. Proponuję skonsultować się z ortopedą lub neurochirurgiem.