Co oznacza zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa ze skrzywieniem bocznym w lewą stronę?
Witam Proszę o więcej info o wyniku RM. Zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa ze skrzywieniem bocznym w lewą stronę. Krążki międzykręgowe L2-L3-4-L5-S1 zwężone i o niskim sygnale w obrazach T2- zależnych co odpowiada zmianom dehydracyjnym. Na przekrojach osiowych ,na poziomie L5-S1 przerośnięte wyrostki stawowe po stronie lewej i zmiany krążka typu bulging uciskają lewy korzeń nerwowy i modelują worek oponowy. Na poziomach L2-L3-L4-L5 zmiany krążków typu bulging i nieco przerośnięte wyrostki stawowe modelują worek oponowy i obustronnie zwężają otwory międzykręgowe ,na poziomie L4-L5 mogą uciskać korzenie nerwowe. Na poziomie S1-S2 po lewej stronie torbiel Tarlova o śr.15 mm. Rdzeń kręgowy i nici ogona końskiego o zachowanych sygnałach. Proszę o odpowiedź czy to coś poważnego ,ponieważ mając 55 lat ciężko pracuję na linii produkcyjnej z dużymi częściami samochodowymi i stojąc 8 godzn dużo dźwigam.

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Taki wynik świadczy o skoliozie i zwyrodnieniu kręgosłupa. Przesunięte krążki międzykręgowe uciskają na nerwy rdzeniowe, co jest przyczyną dolegliwości bólowych. O dalszym leczeniu powinien zadecydować neurolog lub neurochirurg - zależy ono od Pana sytuacji klinicznej.