Co znaczy spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa?
Witam proszę o interpretację badania mr kręgosłupa L-S. Splycona fizjologiczna lordoza lezdzwiowa. Obniżenie wysokości krążka M/K na poziomie L4-L5, L5-S1 z cechami ich dehydyratacji. Na poziomie L2-L3, L3-L4 bez ewidentych zmian. Na poziomie L4-L5 mała tylna wypuklina dyskowa modeluje worek oponowy, lewy otwór M/K nieco zwezony. Na poziomie L5-S1 centralna wypuklina dyskowa w osi strzalkowej wielkości 3mm, nieco modeluje worek oponowy. Szerokość kanału kręgowego prawidłowy.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opisano kilka zmian mogących dawać dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz kończyn dolnych, sugeruję kontrolę u ortopedy lub neurologa.
Pozdrawiam