Co znaczy spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej?

Witam prosił bym o pomoc z objaśnieniem dzisiaj odebranego badania RM. Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Pojedyncze osteofity na przedniej krawędzi trzonów kręgowych. Obniżenie wysokości k/m w segm. L2-L3. Dehydratacja k/m na poziomie L2-L3 oraz L5-S1. Stożek rdzenia kręgowego w odcinku objętym badaniem bez uchwytnych zmian ogniskowych. Segm. L3-L4 dyskretne zmiany typu bulging disc bez istotnego ucisku na struktury nerkowe wewnątrzkanałowe. Segm. L5-S1 dyskretna tylno pośrodkowa i częściowo szerokopodstawowa protruzja k/m na około 3mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Innych zmian nie stwierdzono.

Do interpretacji klinicznej, Opisane mierne zmiany zwyrodnieniowe.
OPIS MRI KREG LĘDŹWIOWEGO: " RM. Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Pojedyncze osteofity na przedniej krawędzi trzonów kręgowych. Obniżenie wysokości k/m w segm. L2-L3. Dehydratacja k/m na poziomie L2-L3 oraz L5-S1. Stożek rdzenia kręgowego w odcinku objętym badaniem bez uchwytnych zmian ogniskowych. Segm. L3-L4 dyskretne zmiany typu bulging disc bez istotnego ucisku na struktury nerkowe wewnątrzkanałowe. Segm. L5-S1 dyskretna tylno pośrodkowa i częściowo szerokopodstawowa protruzja k/m na około 3mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. " Ważny stan Pacjenta, inne schorzenia, waga, sprawność, tryb życia i pracy. Pozdrawiam i zapraszam