O czym świadczy zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej?

Lekarz nie wytłumaczył mi zrozumiale opisu rezonansu, proszę o kilka zdań co te wyniki rezonansu dokładnie oznaczają: " Badanie MR wykazuje zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Na skanach pilotowych ułożenie w skrzywieniu esowatym, niewielkim lewostronnym w segmencie lędźwiowym kręgosłupa. Stwierdza się zmniejszenie wysokości krążka międzykręgowego (k/m) na poziomie L5/S1 oraz dyskretnego stopnia na poziomie L4/L5,ze zmianami dehydratacyjnymi o różnym stopniu zaawansowania. Na poziomie L3/L4 widoczne jest niewielkie uwypuklenie k/m typu "bulging disc" bez konfliktu krążkowo-korzeniowego. Na poziomie L4/L5 widoczne jest asymetryczne, lewoboczne uwypuklenie k/m typu "bulging disc" z lewostronnym konfliktem z korzeniem rdzeniowym L4 śródotworowo. Na poziomie L5/S1 szerokopodstawna, pośrodkowa protruzja k/m gr. do 3mm z cechami przerwania pierścienia włóknistego. Trzony kręgów o zachowanej wysokości z niewielkim "zaostrzeniem" krawędzi w wyniku wczesnych zmian zwyrodnieniowych, o większym nasileniu na poziomie L4/L5 i L5/S1. "

Witam serdecznie,

Wynik badania mówiąc najogólniej uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Dalsze postępowanie do decyzji lekarza zlecającego badanie lub neurochirurga.

Pozdrawiam.