Skolioza kręgosłupa z rotacją kręgów w wyniku badania RTG

prosze o rade jesli chodzi o moje wyniki badan rtg: Dyskretna skolioza kręgosłupa z towarzyszącą rotacją kręgów. Wyrównanie lordozy lędzwiowej. Niewielkie zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Subtelne wyostrzenie kostne na krawedziach przednich trzonow kregowych.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ma Pan/Pani skrzywienie boczne kręgosłupa o niewielkim kącie nachylenia oraz zwężenie przestrzeni pomiędzy trzonami kręgowymi-ostatni lędżwiowy i pierwszy krzyżowy (w tej przestrzeni znajduje się dysk międzykręgowy), co świadczy o możliwości rozwoju dyskopatii na tym odcinku w przyszłości.Niewielkie wyciągnięcia kostne przednich krawędzi trzonów kregowych (spondyloza) świadczą o początkach choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ma Pan/Pani skrzywienie boczne kregosłupa o niewielkim kącie nachylenia oraz zwężoną przestrzeń miedzykręgową pomiedzy ostatnim kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym( tu znajduje się dysk międzykręgowy)- w przyszłości na tym odcinku może dojść do dyskopatii. Drobne wyciągnięcia kostne przednich krawędzi trzonów kręgowych ( spondyloza) świadczyć mogą o początkach choroby zwyrodnieniowej kregosłupa. Pozdrawiam