Skolioza kręgosłupa z rotacją kręgów w wynik tomografii komputerowej kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Witam . Miałam robioną tomografię komputerową kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego . Wynik badania jest następującej treści . Skolioza kręgosłupa z rotacją kręgów . Obniżenie wysokości i gaz w krążku międzykręgowym L5-S1. Bulging tego krążka powodujący względną stenozę kanału kręgowego do 12mm i obustronne zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe trzonów L5i S1 ze sklerotyzacją szpiku kostnego-typu Modic III. Osteofity przy przednich i bocznych krawędziach trzonów .

Aleksander Ropielewski

Stan opisany w badaniu TK wymaga leczenia. Na pewno zachowawczego, w formie odpowiednich ćwiczeń odciążających kręgosłup. W przypadku dolegliwości bólowych i zaburzeń czucia kończyn dolnych lub problemów z oddawaniem moczu lub stolca należy rozważyc leczenie operacyjne. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem.