Wynik badania TK kręgosłupa 58-letniej kobiety do analizy
KOBIETA 58 lat Witam.Bardzo proszę o wyjaśnienie badania TK .Skolioza kręgosłupa z rotacją kręgów . Obniżenie wysokości i gaz w krążku międzykręgowym L5-S1. Bulging tego krążka powodujący względną stenozę kanału kręgowego do 12mm i obustronne zwężenie dolnych części otworów międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe trzonów L5i S1 ze sklerotyzacją szpiku kostnego-typu Modic III. Osteofity przy przednich i bocznych krawędziach trzonów. Jakie leczenie powinno być zastosowane ? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Leczenie zależy od objawów oraz od wyniku badanie bezpośredniego lekarskiego. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.