Wynik TK kręgosłupa 44-letniej osoby do analizy

Bardzo proszę o interpretację wyniku TK Nierówności płytek granicznych trzonów kręgów L.Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonów kregów L5 i S1. Obniżenie wysokości,zmiany degeneracyjne oraz niewielka tylna protuzja krążka międzykręgowego L5-S1,wraz z osteofitami na tylnych krawędziach trzonów sąsiednich kręgów wpuklają się do kanału kręgowego na głębokość ok 6mm powodując ucisk worka oponowego i korzenia nerwu rdzeniowego L5 po prawej w przewężonym otworze międzykręgowym

Witam serdecznie,

Wynik badania TK kręgosłupa uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe w postaci m.in. osteofitów. Wynik badania może świadczyć również o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu postawienia rozpoznania oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.