Wynik TK kręgosłupa 45-letniej osoby do analizy
Prosiłbym o interpretacje badania TK kręgosłupa piersiowego mojej mamy, Osteofity przednio i tylno-bocznych krawędzi trzonów, zwężenia przestrzeni międzykręgowych , największe osteofity widoczne sa na tylnych krawędziach na poziomie th4-th5 z wpuklaniem się na głębokość 3mm do kanału kręgowego z uciskiem worka oponowego. Dziekuje i pozdrawiam

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Obraz zmian zwyrodnieniowo wytwórczych kręgosłupa piersiowego, które mogą dawać dolegliwości bólowe tej okolicy kręgosłupa. Wskazane leczenie zachowawcze (pod nadzorem rehabilitanta), które odciąży kręgosłup i wzmocni mięśnie grzbietu. W przypadku braku poprawy należy rozważyć leczenie operacyjne.