Wypukliny tylne centralne krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1

Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie mojego TK L-s Wypukliny tylne centralne krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1modelują przednią ścianę worka oponowego,spłycają zachyłki boczne,z przewagą po stronie prawej na poziomie L5-S1.Zwapnienie w więzadle podłużnym tylnym po stronie prawej.Drobne osteofity na krawędziach trzonów L4,L5 i S1.Na pozostałych poziomach zmian nie uwidoczniono. Wysokość trzonów kręgów zachowana.Kanał kręgowy bez cech stenozy.Z góry dziękuję.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Należy to skonfrontować z obrazem klinicznym, dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem lub zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania. Osteofity to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie trzonów kręgów.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dwupoziomowa bardzo niewielka centralna wypuklina krążków międzykręgowych L4/5 i L5/S1

Dzień dobry, Jestem po RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa Opis Kręgosłup o spłyconej lordozie Prawidłowa wysokość i intensywność sygnałów trzonów i krąźków międzykręgowych Dwupoziomowa bardzo niewielka centralna wypuklina krążków międzykręgowych L4/5 i L5/S1 obie uciskają przednią powierzchnie worka oponowego bez cech konflktu krążkowo korzeniowego. Pozostałe krążki międzykregowe bez zmian pjm. Odczuwam ból w dolnym odcinku pleców promieniujący do lewego uda i czasami lewego jądra
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

W poziomie l5/s1 widoczna centralna szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego

W poziomie l4/l5 szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego bulging z obniżeniem jego wysokości,modelujące worek oponowy i nieznacznie zwężające otwory międzykręgowe.W poziomie l5/s1 widoczna,cntralna, szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego(który jest obniżony) zbaczająca na stronę prawą, wpuklająca do kanału 5,5mm,uciskająca korzeń nerwu s1. więzadła żółte pogrubione. nierówny zarys blaszek l4/l5 o charakterze osterochondrosis erosiva.zmiany zwyrodnienowo-znieksz.Mam 22 lat
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie.
Wskazana jest u Pani wizyta u lekarza zlecającego badanie, neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty