Zwężona tarcza międzykręgowa w badaniu RTG kręgosłupa
odebrałam opis rtg kręgosłupa brzmi tak Nieco zwężona tarcza międzykręgowa L5/S1 .co mam myśleć o tym??

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Chodzi o zwężenie przestrzeni międzykręgowej pomiędzy ostatnim kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym. Tu znajduję się dysk międzykręgowy. Aktualnie jest to niewielkie zwężenie (ale może dawać już dolegliwości bólowe) ,w przyszłości nie można wykluczyć dyskopatii na tym odcinku. Pozdrawiam