Angina i stan podgorączkowy u dziecka

Witam córka 10.5 lat od 5 dni ma angina dziś 3 doba zinnat500 i ciągle temp.i stan podgorączkowy i dziś 2x wymiotowała pediatra przepisała inny antybiotyk azitrolek 500 3 dawki.dziś wieczorem podam 1 dawkę ale córka zaczęła się skarżyć na kłucie w kolanie nie kłuje cały czas tylko sporadycznie nie ma zaczerwienienia bardzo boję się gorączki reumatyczne czy to może być to? Proszę o odpowiedź bardzo się boję nigdy tak nie przechodziła angina zawsze antybiotyk w 2 dobie już było ok

Aleksander Ropielewski

Nie można na razie rozpoznać gorączki reumatycznej (przynajmniej na podstawie opisu). Proponuję ponowny kontakt z pediatrą. Możłiwe, że powodem dolegliwości jest mononukleoza, lub dotychczasowe antybiotyki nie były skuteczne. Niestety bez przeprowadzenia badania trudno jest mi powiedzieć coś dokładniej.