Antybiotyk i Bioaron C

Dzień dobry czy przy podawaniu antybiotyku amotax dla dziecka można podawać bioaron c czy lepiej po zakońzonej antybiotykoterapii dla wzmocnienia organizmu?

Witam Panią,

Oba leki można bezpiecznie łączyć. Zalecałbym jednak podawanie ich w pewnym odstępie czasowym np. 30 minutowym,celem uniknięcia potencjalnych interakcji w przewodzie pokarmowym.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz