Antybiotyk z klindamycyną a tabletki antykoncepcyjne

Stosuję tabletki anty juz dwa lata. Miałam pierwszy dzien miesiączki 22 września. 26 września wziełam pierwszą tabletke z nowego opakowania. Wieczem zaczełam brać antybiotyk z klindamycyną. Następnego dnia wieczorem doszło do bardzo krótkiego zbliżenia z partnerem, ale chwilę po rozpoczęciu przypomniałam sobie o dodatkowym zabezpieczeniu i je zastosowaliśmy. Następnie 4 dni po skonczeniu antybiotyku (5 dni go brałam) uprawialiśmy stosunek przerywany. Czy mogę być w ciązy?

Elżbieta Rhone

Witam,
klindamycyna może osłabiać działanie niektórych doustnych środków antykoncepcyjnych - niestety nie napisała Pani jakie tabletki Pani przyjmuje.