Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcyjne pigułki a antybiotyki

Przez 32 dni muszę brać antybiotyki, ale biorę również tabletki antykoncepcyjne (wyczytałam, że ten antybiotyk zdecydowanie osłabia działanie tabletek antykoncyjnych). Czy po zakończeniu blistra warto rozpoczynać kolejny, skoro nie będzie działał, czy może nie robić przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Proszę o radę.

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

32 dni to nie tak dużo. Jeśli zamierza Pani po antybiotykoterapii kontynuować antykoncepcję hormonalną, to raczej nie ma sensu przerywać jej "na chwilę". Po odstawieniu hormonów cykl nie zawsze od razu wraca do normy, często pojawiają się nieregularności, z powodu których może Pani długo czekać na odpowiedni moment na rozpoczęcie nowego opakowania (miesiączka może się znacznie opóźnić).

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy