Antykoncepcyjne pigułki a antybiotyki

Przez 32 dni muszę brać antybiotyki, ale biorę również tabletki antykoncepcyjne (wyczytałam, że ten antybiotyk zdecydowanie osłabia działanie tabletek antykoncyjnych). Czy po zakończeniu blistra warto rozpoczynać kolejny, skoro nie będzie działał, czy może nie robić przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

32 dni to nie tak dużo. Jeśli zamierza Pani po antybiotykoterapii kontynuować antykoncepcję hormonalną, to raczej nie ma sensu przerywać jej "na chwilę". Po odstawieniu hormonów cykl nie zawsze od razu wraca do normy, często pojawiają się nieregularności, z powodu których może Pani długo czekać na odpowiedni moment na rozpoczęcie nowego opakowania (miesiączka może się znacznie opóźnić).

Pozdrawiam serdecznie!