Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Arytmia serca i skoki ciśnienia tętniczego a stosowanie leków

Witam, proszę o poradę, leczę się z powodu arytmii serca i ciśnienia tętniczego (skaczące). Wcześniej stosowałam leki Lokren 5 mg i Axtil 2,5 mg. Oba rano. Dodatkowo taka sama dawka Axtilu brać wieczorem gdy wzrost ciśnienia. Często w nocy budziłam się z wysokim, ponad 150/65. Nie czuję się dobrze, mam uczucie ciężkości na sercu. Po udarze niedokrwiennym szpital zalecił: Lokren 10mg 1-0-0, Axtil po 5mg 1-0-1, Polocard 150mg 0-0-1, Zahron 20mg 0-0-1. Martwię się, ciśnienia między 105-125/50-57.
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Prawidłowy pomiar ciśnienia tętniczego

Samodzielny pomiar ciśnienia tętniczego może pomóc w zdiagnozowaniu nadciśnienia, jednak nie stanowi przesłanki do rozpoczęcia leczenia. Dr Piotr Gryglas tłumaczy, dlaczego w oparciu o sam dziennik pomiarów pacjenta, nie powinno się podejmować decyzji o rozpoczęciu leczenia.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Nie wiem jakie są powody Pani zmartwienia, a bez możliwości oceny stanu klinicznego i analizy dotychczasowego przebiegu leczenia nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej i pomocnej odpowiedzi. Leczenie nadciśnienia tętniczego i jego powikłań jest zależne od stanu zdrowia pacjenta oraz chorób współtowarzyszących.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy