Arytmia serca u 15-latki

Witam, moja bliska koleżanka (ma 15 lat) powiedziała mi ze ma arytmie serca. Jednak wiele rzeczy tu sie ze sb kłóci. Lekarz powiedział jej że ma 6 lat życia i 16 % chorego serca.W krótkim czasie zmieniło się to na 4 lata i 36 % chorego serca.Brała ona leki i często lądowała w szpitalu z powodu ich braku.Czy lekarz ma prawo powiedzieć osobie niepełnoletniej o tym że ma ileś tam lat życia?Oraz czy ta osoba ma prawo sama zadecydować o przestaniu korzystania z leków? Jakie byłyby jej objawy choroby?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno bez zbadania pacjentki oraz poznania pełnej historii choroby wypowiadać się na temat ewentualnego rokowania czy występujących objawów. Za zgodą rodziców lekarz mógł się wypowiedzieć o rokowaniu. Prawnie osoba nieletnia nie może decydować o zaprzestaniu terapii. W praktyce może jednak dochodzić do tego typu sytuacji.