Astma oskrzelowa i kaszel a alergia

Moja6letnia córka ma stwierdzoną astmę oskrzelową.Wcześniej kaszel występował rano i wieczorem robiłam jej inhalacje przez tydzień i ustępowało.Jednak teraz kaszel jest inny:bardzo mokry,rzężący i duszący.Występuje około 1-2 godz po przebudzeniu i utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. Czy to jest normalne,że duszność występuje dopiero po 2 godz? Dodam,że córka miała robione testy skórne wyszła jej leszczyna, orzechy i kakao.chciałam się też zapytać o kakao córka podjada czekoladę czy ma to wpływ

Magdalena StusiĹska

Jeżeli dziecko jest uczulone na kakao, to podjadanie czekolady na pewno szkodzi. Jednak takie nasilone objawy należy pokazać lekarzowi, aby osłuchał dziecko i włączył odpowiednie leczenie.