Astygmatyzm u czterolatka

U 4-latka stwierdzono astygmatyzm 3. Czy jest to poważna wada - jaka jest maksymalna skala? Czy konieczne jest noszenie okularów? czy nie noszenie może pogłebiać tą wadę? czy w przyszłości może ulec poprawie? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Wada jest średnia... Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę czy udało sie dokładnie badanie wykonać tzn czy dziecko współpracowało przy badaniu, było spokojne itd. Może ulec poprawie w przyszłości. Co do noszenia okularów proszę postępować wg zaleceń okulisty.