Asymetria szerokości komór bocznych u dziecka

witam, moja coreczka urodziła się w 36 tc , podczas badania usg przezciemiączko, stwierdzono niewielką asymetrię szerokości komor bocznych. Czy jest to powod do niepokoju ? nie ma podanych wymiarow tej asymetrii, ani lekarz podczas wypisu po porodzie nie zwróciła uwagi na tą asymetrie. Jedyne co dostałam to skierowanie do neurologa. Proszę o odpowiedz , bo bardzo się martwię.

Magdalena StusiĹska

Jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo, wizyta u neurologa jest raczej 'dmuchaniem na zimne'- zwłaszcza jeżeli jest to tylko niezbyt wyrażona asymetria. Najlepiej dla spokoju wykonać konsultację neurologiczną, ale proszę się nadmiernie nie zamartwiać.