Niewielka asymetria szerokości komór bocznych
Co oznaczają te wyniki tk głowy bez kontrastu: w badaniu mózgowie bez zmian ogniskowych, układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, niewielka asymetria szerokości komór bocznych-pkb nieco szersza, rezerwa plynowa przymozgowa, mała. Cech krwawienia srodczaszkowego nieuwidoczniono, przewody słuchowe nieposzerzone, symetryczne.to wynik 12 letniego dziecka z częstym bolem głowy, aż do wymiotów, co to może znaczyć?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zmniejszenie przymózgowej rezerwy płynowej. Niewielka asymetria szerokości komór bocznych nie wydaje się być przyczyną opisanych dolegliwości. Pełny wynik tomografii proszę skonsultować ze specjalistą neurologiem dziecięcym.