Wynik MR głowy 25-latka do analizy

Bardzo proszę o interpretację- "W 2-fazowym.bad.TK głowy bez krwawienia, cech procesu kompresyjnego, bądź rozrostowego śródczaszkowo. Umiarkowany rozlany zanik korowo-podkorowy w OUN. Układ komorowy bez przemieszczeń z niewielką asymetrią szerokości komór bocznych(nieco szersza PKB). Kości czaszki w normie.Powietrzność piramid kości skroniowych zachowana. Przewody słuchowe wewn. symetryczne, nieposzerzone." Mężczyzna, lat 25. O czym może świadczyć "rozlany zanik korowo-podkorowy" u młodej osoby?

Zanik świadczy o zaniku. Specjalista, najlepiej neurolog w zależności od dolegliwości i wyniku badania pacjenta ewentualnie innych badań dodatkowych spróbuje znaleźć przyczynę zaniku oraz ustali dalsze postępowanie.