Asymetryczne poszerzenie opuszki prawej żyły szyjnej wewnętrznej

Bardzo proszę o odpowiedź. Mama (60 lat) z powodu zawrotow głowy została skierowana na TK głowy. Dodatkowo od 20 lat choruje na nadciśnienie. W wyniku było napisane m.in - asymetryczne poszerzenie opuszki prawej żyły szyjnej wewnętrznej - tendencja rozwojowa. Czy to tętniak? Bardzo proszę o interpretację. Oprócz tego było napisane "zaznaczone zaniki kory". Bardzo proszę o interpretację

Pełna interpretacja możliwa tylko po zbadaniu pacjenta !
Trzeba uwzględnić stan aktualny i wszystkie obciążenia!
Istnieje wiele odmian budowy naczyń. Podała Pani fragment opisu Angio TK. .
Pozdrawiam