Atopowe zapalenie skóry oporne na leczenie i wynik badań hormonalnych

Witam, Mam 21l,od roku choruję na atopowe zapalenie skóry oporne na leczenie, szukając przyczyny zrobiłam badanie hormonów. Estradiol, testosteron oraz progesteron wyszły w normie, natomiast androstendion -10,46ng/ml... Mam też tendencje do podwyższonego ciśnienia, mimo zdrowej diety. Mój lekarz internista stwierdził, że na hormonach się nie zna i odesłał mnie do ginekologa, za to ginekolog powiedział, ze to nie jest ginekologiczne, tylko nadnerczowe i ze mam iść do internisty... Proszę o pomoc

Witam,

Wpływ hormonów na AZS to temat trudny i wciąż nie do końca poznany. Podwyższone stężenie androgenów może mieć wpływ na przebieg choroby. Można tego unikjnąć stosując leki antyandogenowe. Proponuję jednak bardziej skoncentrować się również na innych kierunkach leczenia: montelukast, cyklosporyna.

Pozdrawiam