Autoimmunologiczne zapalenie wątroby

Mam pytanie. Mam napisane w wypisie że to autoimmunologiczne zapalenie wątroby a pod tym tak: K75.2 -inne zapalenie choroby wątroby ; nieokreślone odczynowe zapalenie wątroby co to znaczy ? to w końcu mam to autoimmunologiczne zapalenie wątroby czy nie? I czy to nie bedzie przeszkadzało w zajście w ciążę ? a póżniej w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonych informacji wynika, że ma Pani autoimmunologiczne zapalenie wątroby. K75.2 i dalsze rozwinięcie kodu to tylko kod icd-10 dla tej jednostki chorobowej. A propos ciąży, bez wątpienia mając w wywiadzie takie schorzenie, będzie Pani musiała być pod wzmożonym nadzorem specjalisty ginekologa i gastroenterologa.