AZS u 5-letniego syna

Witam serdecznie.Mój synek ma teraz 5lat.Od ok.3lat leczymy go na AZS.Zmiany skórne są rozległe i bolące,nawet pęka skóra.Zmiany te najczęściej występują na udach,pośladkach,w okolicy pach,w zgięciach rączek i nóżek.Są to takie czerwone , liszajowate plamy,gładkie bez krostek.Często też na udach i kolanach robią mu się takie ropne mini wrzody,które bardzo bolą.Kazano uzywać Triderm. Nie zrobiono żadnego wymazu.Syn leżał w szpitalu w Chorzowie na alergologii,ale zrobili tylko podstawowe badania. Dostaje kolejne maści nawet sterydowe,a każdy lekarz mówi coś innego.Nadal nie wiemy na co jest uczulony.Dostałam kolejne skierowanie na oddział,już do innego szpitala.Mieszkamy w kamienicy,jest wilgoć, pewnie i gdzieś pleśń,ale lekarze twierdzą,że to nie od tego.Syn często pokaszluje, często choruje na zapalenie krtani.Zaznaczam,że ani ja ani mąż ni jesteśmy uczuleni, mój starszy 16letni syn też nie,ale 2 letnia córeczka już zaczyna mieć początki tego samego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by bez dokładnej analizy dokumentacji dziecka cokolwiek konkretnego Państwu podpowiedzieć. Jeśli jednak dziecko zostało skierowane do szpitala, powinni Państwo zgodzić się na hospitalizację.

Należy wykonać szczegółowe badania by określić przyczynę. Na pękającą skórę aby szybciej się zagoiła i złagodziło się uczucie swędzenia polecam maść z la roche posay cicaplast i serdecznie zapraszam na konsultację do Kliniki.