Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania 5-latka. O czym świadczą?

Dziecko 5 lat. Były zaobserwowane powiększone węzły limfatyczne i na tej podstawie zlecono badanie krwi. Dziecko nie gorączkuje. Ogólny stan normalny. Hematologia: %monocytów - 12,2; liczba monocytów - 1,20; granulocyty segmentowane - 58; OB po 1h - 46; biochemia podstawowa: żelazo - 38; amylaza - 137; CRP - 10,1; ASO - 924, imunochemia IgE całkowite - 517,6. Z góry serdecznie dziękuję za konsultacje. Vaszvar
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W badaniach zwraca uwagę podwyższony odsetek monocytów przy mieszczącej się w normie liczbie bezwzględnej. Jednak nie zamieszczenie całego rozmazu krwinek białych utrudnia interpretację. OB - znacznie podwyższone. CRP - podwyższone. Żelazo - zależnie od jednostek w jakich podany jest wynik - obniżone jeśli w mg/dl, podwyższone jeśli w mikromolach/l. Amylaza - normy zależne od metody oznaczania. ASO - podwyższone. IgE całkowite - podwyższone.

Zaznaczam, iż ze względu na nie zamieszczenie jednostek, interpretacja jest znacznie utrudniona. Wyniki należy odnieść przede wszystkim do wartości referencyjnych przedstawionych na wydruku z laboratorium.

Wyniki budzą niepokój. Wstępnie sugerować mogą chorobę układową, m.in. gorączkę (chorobę) reumatyczną. Jednak konieczna jest niezwłoczna wizyta u pediatry, gdyż postawienie diagnozy nie jest możliwe bez zebrania szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy