Badania cytomegalii przed planowaniem ciąży

Witam robiłam dzis badania z krwi,chciała bym zostac mama.Lekarz zlecił mi badania na cytomegalowirus klasa lgG i pozytywny winki-41,0 (wartosci odciecia i interpretacja wyniku met.ELFA) jak to mam rozumiec? moge planowac ciaze czy nie bede mama????

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie podała Pani pełnego wyniku, a mianowicie poziomu p-ciał klasy IgM. Ale zakładając, że jest on ujemny to wynik badania miana przeciwciał przeciw CMV w klasie IgG wskazuje na to, że przeszła Pani zakażenie tym wirusem i ma Pani odporność. Nie ma zatem powodów do zmartwień. Z powyższymi wynikami proszę jednak zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam