Badania do wykonania przy bólu żołądka

Dzień Dobry. Od ponad 2 lat boli mnie prawie codziennie żołądek. Na początku kiedy to się zaczęło byłam u lekarza rodzinnego wykonałam badanie moczu, badanie krwi, i badanie na helicobacter pylori, wyniki wyszły dobre. U gastrologa nie byłam ponieważ panicznie boję się gastroskopi. Chciałabym się dowiedzieć jakie inne badania można jeszcze wykonać prócz tej gastroskopi u gastrologa. Już mam dość tych bóli i złego samopoczucia. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wobec opisywanych dolegliwości wykonanie gastroskopii jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, gdyż badanie to najlepiej różnicuje choroby żołądka. Innymi dodatkowymi badaniami w Pani wypadku mogą być jeszcze USG i tomografia komputerowa, jednak w przypadku prawidłowych wyników badań wykonanie gastroskopii i tak będzie konieczne.