Rumieniowe zapalenie żołądka w wyniku gastroskopii

Dgn. po gastroskopii: Rumieniowe zapalenie żołądka. wycinek do badania histopatologicznego pobrany tylko z powodu niemożności wykonania testu ureazowego -stosowanie inhibitorów pompy protonowej.Czy jest możliwy wynik: gastritis chronica ,acuta, atrophia, metaplasia, helicobacter pylori -wszystko /-/ jedynie Dysplasia /+/ proszę o interpretację. Mój lekarz śmieje się z takiego opisu mówiąc że jest niemożliwy

Gastritis to zapalenie żołądka. Chronica czyli przewlekłe wyklucza acuta czyli ostre. Atrophia czyli zanik i metaplazja czyli zamiana jednego rodzaju dojrzałego nabłonka w inny dojrzały może być nieobecny (ujemny) a występować dysplazja śluzówki żołądka czyli zaburzenie różnicowania się komórkowego (stopnia zresztą niewielkiego). Interpretacją całościową wyniku najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.