Badania hormonalne a dzień cyklu i nieregularne miesiączki

Mam nieregularne miesiaczki (co 2-3 msc) i tradzik od kilku lat. Chce wykonac badanie hormonow i udac sie z wynikami do endokrynologa by rozpoczac leczenie. Czy wazne jest to, w ktorym dniu cyklu zrobie badania? Czy moze byc to np 22 dzien cyklu? Polecono mi bym zrobila te badania w 4-10 dniu, lecz zalezy mi aby szybko rozpoczac leczenienie i nie chce czekac na rozpoczecie nowego cyklu,co moze miec miejsce za 2 miesiace...

Renata GrzechociĹska

Witam.
Najbardziej wiarygodne badania powinny być wykonane 3-4 dnia cyklu. Proponuję poczekać
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. W odpowiednim dniu cyklu są różne stężenia hormonów. Jeżeli występują nieregularne miesiączki to proszę koniecznie w pierwszej kolejności udać się do ginekologa.