Badania hormonalne i nadmierny meszek na skórze

Witam, mam pytanie odnośnie hormonów, mam jasny, ale dość długi meszek na ciele, w tym na twarzy, zrobiłam badanie androstendionu, który wyszedł 4,6 przy normie do 3,3 oraz 17 hydroprogesteronu, który wyszedł 1,9 przy normie do 0,8. Testosteron, DHEAS, prolaktyna i estradiol wyszły w normie. Miesiączkuję regularnie. Czy przez te wyniki mam duży powód do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

sadzę, ze konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proponuję udac się do lekarza endokrynologa.